Pelgulinna bussis sündis rekord: noorte suhtumine maskidesse on pehmelt öeldes jahe

Foto: PM/Scanpix Baltics

Eile taastunud maskikohustuse puhul tegi mupo piletipatrull Tallinna bussides, trollides ja trammides seire, et saada olukorrast ülevaade.

Kokku kontrollis patrull 83 ühissõidukit ja jagas 420 maski, mis tähendab ca 5 maski bussi kohta. “Vanemad inimesed on kõik väga seaduskuulekad – enamikul on näod kaetud, aga nooremaid see teema ei näi huvitavat,” ütles inspektor.

“Palju oli neid, kes ei teadnud uuest maski kandmise korraldusest midagi, oli ka neid, kes oma vaktsiinitõendit kotist välja võtma ruttasid, aga kui kuulsid, et kohustus kehtib kõigile, siis keegi vaidlema ei kippunud. Maskid võeti kõik heal meelel ja tõrkumata vastu, iseasi, kas neid kohe ette panema tõtati,” selgitas inspektor.

Pelguranna suunal sõitval bussil nr 40 sündis aga maskide jagamise rekord – bussis vajas maski 20 inimest ja patrull oli sunnitud bussiga kaasa sõitma, sest lühikese vahepeatuse jooksul ei olnud võimalik kõiki soovijaid teenindada. Mupo piletipatrull jätkab maskide jagamist ja inimeste informeerimist ka lähipäevil.

Mupo paneb inimestele südamele: ilmselt ei soovi meist keegi, et koolid läheksid jälle distantsõppele ja enamik töötajaid kaugtööle, et haiglad ei oleks ülekoormatud ja kogu ühiskonna elu taas lukku keeratud. Seepärast soovitab mupo inimestel tungivalt ühistranspordis maski kanda, et kaitsta nii enda kui kaaskodanike tervist.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.