Uudis

Põhja-Tallinna valitsus alustas täna tasuta maskide jagamist

Tallinna linnaosad alustasid sel nädalal paljulapselistele peredele, vähekindlustatud üksikvanematele ja kõrge nakkusnäitajaga kortermajade elanikele tasuta meditsiinilisi maskide jagamisega. Kalamaja piirkonnas saab maskid kätte Põhja-Tallinna valitsusest aadressil Niine 2.

Tallinna sotsiaal- ja tervishoiuvaldkonda kureeriv abilinnapea Betina Beškina nentis, et ka meist igaühest sõltub, kui kiiresti suudame viiruse leviku peatada ja tavapärase elu juurde naasta. „Mask on esmane vahend, millega kaitsta ennast ja teisi, lisaks distantsi hoidmisele, kontaktide vältimisele, kätepesule ning pindade desinfitseerimisele,“ sõnas Beškina.

Paljulapselistele peredele jagatakse kaks pakki ja vähekindlustatud üksikvanematele üks pakk maske (50 maski pakis). Maske jagavad linnaosavalitsused kohapeal. „Praeguses olukorras on äärmiselt oluline, et avalikes ruumides me kõik järgiksime terviseohutuse nõudeid, et hoida enda ja teiste tervist,“ sõnas Beškina. „Seetõttu palume siseruumides kõigil maski kanda ning enne linnaosavalitsusse saabumist veenduda, et haigusnähud puuduvad.“

Kui eelmise aasta lõpus jagas linn korduvkasutatavaid riidest maske gümnasistidele ja progümnastidele ning meditsiinilisi maske vähekindlustatud üksi elavatele pensionäridele ja peredele, siis nüüd jagatakse meditsiinilisi maske kolme ja enama lapsega peredele, vähekindlustatud üksikvanematele ja neile kortermaja elanikele, kus on kõrge nakkusnäitaja. Aprillis hakatakse meditsiinilisi maske jagama ka üksi elavatele pensionäridele. Ühtekokku jagab linn märtsis ja aprillis 1,5-2 miljonit maski linlastele.

Täpsemat teavet maskide jagamisest annavad linnaosavalitsused, infot leiab ka linnaosavalitsuste veebilehtedelt ja sotsiaalmeediakanalitest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ole kursis, mis su kodukandis toimub

Telli Põhja-Tallinna uudiskiri

Saadame sulle kolm korda nädalas ülevaate Põhja-Tallinna olulisematest teemadest.