Uudis

Põhja-Tallinnas avatakse täna aasta pressifoto tiitliga pärjatud Liis Treimanni fotonäitus

Foto: Liis Treimann/ Äripäev

Täna avatakse Salme Kultuurikeskuse fassaadil välinäitus „Teine laine“, kus näeb Äripäeva fotoreporteri Liis Treimanni mullu Ida-Virumaa haiglates tehtud pilte. Välinäitus pakub inimestele võimalust nautida vabas õhus kultuurilisi elamusi olenemata erinevatest piirangutest.

Põhja-Tallinna vanem Peeter Järvelaiu sõnul on fotonäitus hea viis tuua haiglates toimuva tavainimesele lähemale. „Oleme juba üle aasta elanud pandeemia tingimustes, mil haiglate personal on inimesi aidates töötanud oma võimete piiril. Uus projektsiooninäitus annab ettekujutuse haigla elu reaalsusest, mis on tavaliselt kaitstud uudishimulike pilkude eest,” Järvelaid.

„Pressifotograafina pean oluliseks kajastada just neid sündmusi, mis meie elu väga puudutavad. Aasta 2020 läheb kindlasti ajalukku erakordse aastana, kus pidime võitlema viirusega. Kevadel ei võimaldatud Eesti pressifotograafidele ligipääsu haiglatesse, kus toimus kõige karmim võitlus. Talvel teise laine ajal otsustasin uuesti proovida ning õnnestus pääseda tol hetkel Eesti suurimaks koldeks kujunenud Ida-Virumaa haiglatesse. Ma väga tänan Narva haigla ja Ida-Viru Keskhaigla personali, kes mulle abiks olid ja juhendasid, kuidas selles keskkonnas töötada. Pean nende fotode näitamist ühiskonnale oluliseks. Ehk siis inimesed mõistavad selle haiguse tõsidust, kui nad näevad fotosid, mis on tehtud siin – kodus. Samuti pean selle fotoreportaaži tegemist ja näitamist omamoodi austusavalduseks haigla töötajatele, kes on igapäevaselt eesliinil,“ rõhutas fotoreporter Liis Treimann.

Liis Treimann on pikaaegse kogemusega fotoreporter ja töötanud mitmetes Eesti meediaväljaannetes. Treimann on pälvinud oma loomingu eest mitmeid tunnustusi, sealhulgas valiti tema foto ka 2018. aasta parimaks uudis- ja pressifotoks.

Fotoseeria „Teine laine“ näitab ilma ilustamata ühe haigla telgitaguseid ja on kultuurikeskuse seinal nähtav õhtusel ajal 19.00 – 23.30.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ole kursis, mis su kodukandis toimub

Telli Põhja-Tallinna uudiskiri

Saadame sulle kolm korda nädalas ülevaate Põhja-Tallinna olulisematest teemadest.