Põhjala tehases toimuv Disainiöö festival keskendub tänavu vastutustundlikule disainile

Foto: Põhjala tehas

Septembris toimuva Disainiöö festivali peateema on tänavu SOS disain, mille kaudu on fookuses nii vastutustundlik disain, kriisiolukordadega toimetulek kui ka disainlahenduste sotsiaalne mõõde.

20.–26. septembrini toimuva festivali keskmeks saab olema Kopli poolsaarel paiknev endine Põhjala tehas. Paljud Disainiöö kõrvalprogrammid viivad külastajaid ka teistesse Tallinna paikadesse.

Disainiöö peakorraldaja ja Eesti Disainerite Liidu (EDL) juhi Ilona Gurjanova sõnul on disainimaailmas aktuaalseid probleeme, millele ühiselt lahendusi otsitakse palju, olgu nendeks näiteks tervishoid, vaesus, kliima soojenemine või majanduskriis ning ootus disainivaldkonnale tulla ühiskonnale appi on pandeemia ajal muutunud suuremaks kui kunagi varem.

Enamik Disainiöö üritusi on kõigile tasuta. Pileti või eelregistreerimise olemasolu korral on vastav info toodud sündmuse juures Disainiöö kodulehel, kust leiab ka 16. korda toimuva Disainiöö endiselt täieneva programmi.

Vastavalt kehtivale seadusele saab Disainiöö üritustest osa võtta üksnes Covid-19 tervisetõendi esitamisel. Osaleda saavad ainult v​aktsineerimiskuuri läbinud, COVID-19 haiguse läbi põdenud või negatiivse testitulemusega inimesed.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.