Salme kultuurikeskus otsib järgmiseks kümneks aastaks kohvikupidajat

Foto: Salme Kultuurikeskus

Salme kultuurikeskuses asuv endine Leelo kohvik saab peatselt renoveeritud ning ootab rentnikku, kes looks kohvikusse sisu – pakkumusi saab esitada veel kuu aega.

Salme kultuurikeskuse nullkorrusel asuv kohvik on 598 ruutmeetri suurune, millest 120 ruutmeetrit võtab enda alla köögipind koos erinevate abiruumidega. Kohviku teenindusruumid on sisustatud 1960-ndate stiilis mööbliga ja uuel rentnikul tuleb sisustada köök tulenevalt enda vajadustest. Kohviku rekonstrueerimismaksumus on 800 000 eurot. Rekonstrueerimistööde töövõtjaks osutus riigihanke tulemusel OÜ Montreco, ehituprojekti on koostanud Infragate Eesti AS, arhitektuuriprojekti on loonud OÜ Arhitektuuribüroo Orub, sisekujundusprojekti aga OÜ Impro. Kohvik on planeeritud avada tänavu sügisel.

„Kui lugeda vanu meenutusi Leelo kohvikust, siis üheks selle külastamise põhjuseks oli võimalus kohata Noorsooteatri näitlejaid. Praegu aga renoveeriti kohvik ajal, kui Salmes tegutseb linnateater ehk kohviku lõunased külastajad on noorsooteatri järeltulija linnateatri näitlejad. Huvitav järjepidevus,“ märkis linnaosavanem Peeter Järvelaid.

„Tulevane kohvik peaks olema midagi enamat kui toitlustuskoht, nendesse ruumidesse on aastate jooksul „sisse kirjutatud“  nii teatrite, kultuuri kui ka kogukonna ajalugu. Ka praegused ruumid said renoveeritud ju nii, et kohvikus oleks võimalik läbi viia erinevaid kultuuritegevusi, ilma et see segaks suure teatrisaali tööd. Kohviku lage kaunistavad alumiiniumtrussid ja prožektorid, kogu kohviku mööbel on hõlpsasti ümberpaigutatav, samuti on loodud võimalused erinevate lavade paigutamiseks mitmes eri suunas,“ ütles Salme kultuurikeskuse direktor Sten Svetljakov.

Tulevasel üürnikul peab olema vähemalt kolmeaastane tegutsemiskogemus toitlustuse valdkonnas. Kohviku üürnik selgitatakse välja enampakkumise teel, parimaks pakkumiseks tunnistatakse kõrgema hinnaga pakkumus. Koos pakkumisega on nõutud ka äriruumi kasutamisega seotud tegevuskava või plaanitava tegevuse lühitutvustust. Kohviku ruumid antakse üürile kümneks aastaks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ole kursis, mis su kodukandis toimub

Telli Põhja-Tallinna uudiskiri

Saadame sulle kolm korda nädalas ülevaate Põhja-Tallinna olulisematest teemadest.