Uudis

Salme Kultuurikeskuse fassaadil näeb seekord hobikunstniku töid

Foto: Heli Loim

12. aprillil avatakse Salme Kultuurikeskuse fassaadil järjekordne maalinäitus, seekord on autoriks hobikunstnik Heli Loim.

“Kõik mu maalid on inspireeritud millestki, olgu selleks mõni inimene, maal, tänavagrafiti või  hinge läinud film. Mulle väga meeldib maalida sügava ja õpetliku sõnumiga fotode või maalide järgi. Püüdsin oma maalinäitusel välja tuua need lood, mis on iga maali puhul mind ennast kõnetanud või inspireerinud. Loodan, et see näitus mõjub ka teile sama inspireerivalt ja positiivselt,” ütles Heli Loim.

“Ilu ja meeldivaid emotsioone ei saa kunagi olla liiga palju. Sestap on suur rõõm, et meie ümber on niipalju suurepäraseid loojaid, kelle põnevast mõttemaailmast ikka ja jälle osa võime saada,” ütles Põhja-Tallinna vanem Peeter Järvelaid.

“Salme Kultuurikeskuse kunstinäituste läbiv joon on selle mitmekülgsus, ühel nädalal näeme kooliõpilaste töid, teisel tunnustatud fotokunstniku loomingut ja näiteks sel nädalal hobikunstniku töid. Kõigil on rääkida oma lugu ja loodan, et see lugu jõuab meie vahendusel ka vaatajateni,” ütles Salme Kultuurikeskuse direktor Sten Svetljakov.

Heli Loim on joonistamise vastu huvi tundnud sellest ajast peale, kui õppis pliiatsit käes hoidma. Lemmiktegevuseks oli piltide kopeerimine. Sünnipäevadele läks tüdruk alati omatehtud kaardiga. Ta ei ole käinud kunstikallakuga koolis ega pole ka muud kunstiharidust saanud. Kuigi soov Kunstiülikoolis õppida oli suur, jäi Helil lihtsalt julgusest puudu.

Ta on lõpetanud Tallinna Tehnikaülikooli ärijuhtimise eriala. Kunsti avastas naine enda jaoks uuesti 9 aastat tagasi, kui alustas õpinguid Rahvaülikoolis. Aastatel 2012-2014 õppis kalligraafiat Eesti ühe andekaima kirjagraafiku Heino Kivihalli käe all.

Salme Kultuurikeskus projektsioonnäitus on ellu kutsutud, et pakkuda inimestele vabas õhus kultuurilisi elamusi olenemata erinevatest piirangutest. Näitus keskendub peamiselt maali – ja fotokunsti eksponeerimisele. Kunstinäitused toimuvad seni kuni jätkub pimedat aega ja säilib nii kunstnike kui vaatajate huvi. Kunsti eksponeerimiseks võtta ühendust kultuurikeskusega läbi Salme Kultuurikeskuse Facebooki lehe või e-maili aadressil info@salme.ee.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ole kursis, mis su kodukandis toimub

Telli Põhja-Tallinna uudiskiri

Saadame sulle kolm korda nädalas ülevaate Põhja-Tallinna olulisematest teemadest.