Stroomi ranna suplusvesi on meetmetest hoolimata ikka veel reostunud

Foto: Shutterstock

Stroomi rannast võetud suplusveeproovid on sel hooajal olnud seinast seina. Kui vahepeal tundus, et olukord muutub tasapisi paremaks, siis värsked veeproovid tõmbavad taas suplemisele kriipsu peale.

Stroomi ranna suplusvee kvaliteet on kõikunud halva piiril mitu aastat ning kuna linn pole suutnud seni probleemi lahendada, otsustas terviseamet, et 2021. aasta suplushooajaks tuleb randa paigaldada sildid, millel on konkreetne soovitus Stroomi rannas mitte ujuda.

Ühe meetmena muutis linn suplusvee proovide võtmise graafikut tihedamaks, et muutustega paremini kursis olla. Nii saavad inimesed jooksvalt veekvaliteedi kohta infot ega sea rannas teadmatuse tõttu ohtu oma tervist. Teine samm oli keelata Tallinna randades loomade ujutamine, aga ka see pole soovitud tulemust andnud.

Randade suplusvee kvaliteedi välja selgitamiseks analüüsitakse vees soole enterokokkide ja Escherichia coli bakterite sisaldust. 16. augustil võetud veeproovidest selgus, et bakterite sisaldus ületab jälle normi piiri. See tähendab, et praeguse seisuga ei ole Stroomi rannas ujumine soovitatav.

Veeproovide tulemustega saab end kursis hoida siin.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.