Stroomi ranna viimased veeproovid annavad lootust

Foto: Shutterstock

Stroomi rannast võetud suplusveeproovid on sel hooajal olnud seinast seina. Kui vahepeal tundus, et mõtted Stroomi rannas ujumisest võib sel suvel täiesti maha matta, siis viimaste nädalate veeproovid on juba märksa puhtamad.

Stroomi ranna suplusvee kvaliteet on kõikunud halva piiril mitu aastat ning kuna linn pole suutnud seni probleemi lahendada, otsustas terviseamet, et 2021. aasta suplushooajaks tuleb randa paigaldada sildid, millel on konkreetne soovitus Stroomi rannas mitte ujuda.

Ühe meetmena muutis linn suplusvee proovide võtmise graafikut tihedamaks, et muutustega paremini kursis olla. Nii saavad inimesed jooksvalt veekvaliteedi kohta infot ega sea rannas teadmatuse tõttu ohtu oma tervist.

Randade suplusvee kvaliteedi välja selgitamiseks analüüsitakse vees soole enterokokkide ja Escherichia coli bakterite sisaldust. Nii 22. kui 26. juulil võetud veeproovidest selgus, et bakterite sisaldus jääb normi piiresse. See tähendab, et praeguse seisuga ei kujuta Stroomi rannas ujumine tervisele ohtu.

Veeproovide tulemustega saab end kursis hoida siin.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.