Uudis

Tallinn on valmis avama uusi vaktsineerimiskeskuseid

Foto: Shutterstock

Kui eelolval nädalavahetusel läheb Tallinnas vaktsineerimine lahti vaktsineerimiskeskustes Sõle spordikeskuses ja Tondiraba jäähallis, siis edaspidi on linn valmis süstimiskohti juurde looma. 

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvarti sõnul paneb  praegu vaktsineerimise tempole piiri peale vaktsiinidooside arv, kuid edaspidi, kui vaktsiini on juba rohkme, on linn valmis avama täiendavaid vaktsineerimiskeskuseid. 

“Meie võimalus on korraga avada kuni kuus vaktsineerimiskeskust, kui riigi poolt eraldatakse rohkem vaktsiini ja kui selline vajadus tekib,” ütles Kõlvart kolmapäeval linnavalitsuse pressibriifil. 

Vaktsineerimist korraldavad kohapeal meditsiiniteenuse osutajad, linn pakub aga partneritele tugiteenuseid, milleks on linna süsteemist kaasatud ligi sada vabatahtlikku. “Tahan neid inimesi tänada, et nad on valmis nädalavahetusel võtma enda peale täiendavat koormust ja vastutust,” ütles Kõlvart. 

Tema sõnul on vaktsineerimiskeskuste juures kohal ka munitsipaalpolitsei, kes valvadb korrast kinnipidamist. Ühtlasi tihendab linn ühistranspordi graafikuid, et kõik soovijad ikka õigel ajal vaktsineerima jõuaksid. See tähendab, et nädalavahetusele vaatamata töötab ühistransport argipäeva graafiku alusel. 

“Saame kinnitada ka praegu, et Tallinna linnavõim on igati valmis vaktsineerimist toetama ja tegema seda süsteemselt,” ütles Kõlvart, kutsudes kõiki vaktsineerima. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ole kursis, mis su kodukandis toimub

Telli Põhja-Tallinna uudiskiri

Saadame sulle kolm korda nädalas ülevaate Põhja-Tallinna olulisematest teemadest.