Tallinna kultuurikilomeeter sai suitsukonide tarbeks 30 prügikasti

Foto: Wikipedia

Tallinna kultuurikilomeetrile paigaldati spetsiaalsed suitsukonide ja väikeprügi jaoks mõeldud prügikastid, mille eesmärk on juhtida tähelepanu Läänemere reostatusele.

Tegemist on purjelaevade regati The Tall Ships Races Tallinn 2024 ja Maailmakoristuspäeva ühisprojektiga, mille patroon on viigerhüljes Vidrik, kes seisab hea kõikide Tallinna merekeskkonnaga seotud tegevuste eest. Koniprügikastide rajamisse andsid oma panuse kõik, kes soetasid sel aastal ära jäänud The Tall Ships Races 2021 Tallinn meeneid.

Projekti turundus- ja kommunikatsioonijuhi Kati Remmelkoori sõnul on meri ja merekeskkond Tallinna kui merelinna üks prioriteet, mis toetab ka linna rohepealinna kuvandit. “Maailmakoristuspäev on hoidnud kogu maailmas ja Eestis merre jõudvat väikeprügi fookuses juba mitu aastat. Nii otsustasime ka meie nende teavitusele hoogu juurde anda, mitte ainult rääkides suitsukonide ohtlikkusest Läänemeres, vaid selleks konkreetseid samme astudes,” lausus Remmelkoor.

Sel eesmärgil paigaldatigi Tallinnas Kultuurikilomeetrile esimeses etapis 30 prügikasti, mis aitavad suurendada teadlikkust suitsukonide ohtlikkusest ning loodetavasti vähendavad suitsukonide edaspidist sattumist merre. Ühtlasi tuletavad prügikastid meelde, et igaüks meist saab anda panuse paremasse homsesse.

Maailma suurim purjelaevade regatt The Tall Ships Races Tallinn 2021 jäi tänavu koroonapandeemia tõttu ära ja lükkus aastasse 2024.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.