Vaata, milline hakkab välja nägema Lennusadama juurde kerkiv Keskkonnamaja

Foto: Kavakava OÜ

Lennusadama naabrusesse ehitatakse mõne aasta pärast uhke Keskkonnamaja, millest kujuneb Eesti rohepöörde kompetentsikeskus.

Tegemist on Riigi Kinnisvara projektiga, millesse koonduvad Keskkonnaministeeriumi, Keskkonnaameti, Keskkonnaagentuuri, Keskkonnainvesteeringute Keskuse ja Keskkonnaministeeriumi Infotehnoloogiakeskuse Tallinna struktuuriüksused.

Kompleksi eeldatav valmimisaeg on 2024. aasta sügisel, ehitust on kavas alustada järgmise aasta märtsis. Riigihankena tellitud projektile koostas süsinikujälje analüüsi LCA Support.

Kompleks hakkab välja nägema selline.

„Keskkonnamaja on Eesti esimene puitarhitektuuriga riigihoone, mis hakkab oma keskkonnasõbralikkusega kandma valdkonna suunanäitaja rolli ja millest teisalt kujuneb rohepöörde kompetentsikeskus,“ ütles keskkonnaminister Tõnis Mölder.

Hoonesse on planeeritud rohkelt valgust ja rohelust.

LCA Supportilt telliti Keskkonnamajale olelusringi analüüs, et tuvastada hoone süsiniku jalajälg. Arvutuste käigus tuvastati, millised hoone osad ja komponendid omavad kõige suuremat süsiniku mõju olelusringi vältel ning mängiti läbi erinevad stsenaariumid hoone kasutusperioodi mõjude kohta sõltuvalt elektri- ning soojusenergia emissioon faktoritest.

Hoone netopinnaks on 15 250 m2. 44,1 miljonit eurot maksva keskkonnamaja ehitust rahastatakse võrdsetes osades CO₂ kvoodi müügi rahast ja Riigi Kinnisvara ASi eelarvest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.