Matkaselliks muutumine – leia ideaalne reisisõiduk

Avastamist väärt sihtkohad ei oota vaid maailma kaugemates nurkades ja pikkade lennutundide kaugusel. Väga palju põnevat leiab ka siis, kui kasutad ringiliikumiseks neljarattalist masinat. Nüüd on siis vaid küsimus, millise sõidukiga oma rännuteed avastada.

Üks sõiduk nii igapäevaseks kasutamiseks kui ka puhkusereisiks

Oma auto kasutamine on täiesti toimiv klassikaline lahendus. Vaja vaid varustus autosse laadida ning ongi vabadus võtta suund sinna, kuhu tahad. Mis on aga selle lahenduse puuduseks?

Auto, mis on igapäevakasutuseks ideaalne, ei pruugi seda olla puhkusereisiks. Kas jääb häirima auto väiksus või kujuneb pikemate vahemaade lõikes kütusekulu liiga suureks.

Oletame aga et hakkad just autot soetama. Sel juhul tasub mõelda sellele, kui palju koos pere või sõpradega väljasõite tehakse ning kas oleks mõistlik sellest lähtuvalt sõiduk valida. Neljarattaveolise masinaga pääseb kergemini liikuma, kõrgema põhjaga on vabadus avastada kohti, mis madalama autoga kättesaamatuks jäävad.

Teatud keretüübiga autodesse saad ilma suurema mureta sättida ka magamisaseme ning end seal võrdlemisi mugavalt välja sirutada. Ja muidugi on alati võimaluseks pakkida autosse telk ja magamiskott ning selliselt maailma avastama asuda.

Matkaauto ehk auto ja hotell kaks ühes

Erinevalt klassikalisest autost, kus magamiseks on vaja istmeid tõsta ja langetada ning pagasiruumis olevaid asju ümber paigutada, pakub matkaauto hulga mugavamat lahendust. Lisaks liikumisvõimalusele saab samas sõidukis magada, süüa valmistada, tööd teha, tualetti kasutada ja duši all käia. 

Mida suurem matkaauto, seda rohkem on avarust ja ruumi ning võimalusi tõeliselt mõnusaks äraolemiseks. Tegu on justkui korteriga ratastel, kus võib olla ruumi lausa tervele perele! Suuremad matkaautod on küll kallimad, ent kui see tundub muidu ideaalse lahendusena, võta appi autolaen ja soeta unelmate reisikaaslane.

Miinuseks on küll see, et matkaautot ei saa väiksemaks muuta. Linnatänavatel või kitsamatel teedel liigeldes võid soovida, et sul oleks väiksem sõiduk. Seetõttu pole puhtalt matkaauto reeglina piisav, vaid tahad omada ka tavalist sõidukit.

Haagissuvila pakub vabadust ja võimalust

Haagissuvila ühendab matkaauto pakutavad mugavused ja sõiduauto eelised. Haagissuvilas on samamoodi olemas voodi, köök, vannituba ja sinna saad mahutada kõik, mida pead vajalikuks. Kuna aga haagissuvilat saab auto küljest lahti ühendada, võid suvila kuskile ära parkida ning ümbrust tavalise autoga avastada.

Samas on vaja meeles pidada, et auto, mida kasutatakse haagise vedamiseks, peab vastama haagise suurusele ja kaalule. Väikese auto ülekoormamine ei ole ei turvaline ega mõistlik lahendus. Meeles on vaja pidada ka seda, et haagisega sõitmine on eraldi oskus. Hea mõte on võtta enne puhkusereisi aega ja harjutada, et reis kulgeks mugavamalt. 

Aga kui ehitaks ise?

Aina rohkem kogub populaarsust tavalise sõiduki – olgu see siis auto, minibuss või kaubik – ümberehitamine. Tavaliselt mahutatakse sinna vähemalt magamisnurk ja söögivalmistamise võimalus. Kui ruumi jagub ja vajadust on, siis ka tualett, pesemisvõimalus ning isegi kontorinurk.

Iseehitamine eeldab muidugi oskusi, teotahet ja parajat annust kannatlikkust, kuid nii on võimalik luua ideaalne lahendus, kus midagi ei ole puudu ning midagi ei ole üle.  Ise autot tuunides saad valida ka protsessi tempo ning väljaminekuid paremini hajutada.

Näiteks on võimalik soetada vajalikke tööriistu või ehitusmaterjale järelmaksu abil – nii väldid korraga suurte kulutuste tegemist ja kogu protsess on mõnus kulgemine. Selline nokitsemine võib küll aega võtta, ent kui tegutsed hoolikalt ja oskad vajadusel abi küsida, võib tulemus olla suurepärane!

Tähelepanu! Tegemist on finantsteenuse reklaamiga. Vajadusel tutvu teenuse tingimustega ning küsimuste korral konsulteeri asjatundjaga.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.